HABER

Esnaf Sanatkarlar Odası ve Çan MYO Arasında İşbirliği

29.12.2015
Bu İçeriği Paylaş

Çan Meslek Yüksekokulu, kurumlararası işbirliğinin güçlenmesi, üniversitenin yerel kalkınmada en önemli paydaşlarından biri olduğu bilinciyle, sivil toplum- üniversite dayanışmasına imza attı.

Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası 44. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı kapsamında,  S.S. Çan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu’nda seminer düzenlendi. Çan Meslek Yüksekokulu - Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliği ile düzenlenen Seminere Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Kale Nakliyat Genel Müdürü Ahmet Sert,  kurum-kuruluş temsilcileri ile çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

Seminerde Çan Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yunus Yıldırım “Ahilik Teşkilatı ve Esnaf Kültürü”  konulu sunumunu yaparak ahilik ve kurallarından bahsetti.

Çan Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi İdil Elver de “Müşteri İlişkilerini Yönetebilme” konulu sunumunda, değişen pazarlama anlayışı ve müşteri ilişkileri,  müşteri şikayetleri, müşteri sadakati oluşturma konularında bilgiler verdi.

İlçenin sivil toplum paydaşlarının bir araya geldiği bu toplantıların sıklıkla yapılması  kararı alınırken, seminer sonrasında  Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine periyodik eğitimlerin verilmesi,  sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.Bu Haber 491 Kez Okundu