0

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bu Duyuru 169 Kez Okundu
  • Paylaş:

İstiklal Mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihi, yurdumuzun düşman işgallerinden kurtarılması yolculuğunun başlangıç tarihidir. Anadolu’ya yayılan kurtuluş mücadelemizin, yeniden dirilişin, ayağa kalkışın 104. Yıl dönümünü kutlamanın, mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu anlamlı günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin geleceği olan gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. 

Sevgili gençler, vatan için canını feda eden ecdadımızın bıraktığı bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Sizlerin, bilgili, donanımlı, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetişmeniz hepimizin görevidir. Sizlere güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle ve özveriyle çalışacağınıza gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili gençlerimiz olmak üzere; tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu tarihi günü bizlere miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ile anıyorum.


Prof. Dr. Sedat Murat

        Rektör