ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı

| Bu Duyuru 319 Kez Okundu
  • Paylaş:

TÜBİTAK'ın 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini 450.000 TL'ye kadar sermaye desteği ile nitelikli iş planlarına dönüştürmelerine olanak sağlamaktadır. Çanakkale Teknopark, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi TTO ile birlikte, Yıldız Teknik Üniversitesi YTÜ Yıldız Teknopark yürütücülüğündeki STAR BİGG programının ortakları arasında yer almaktadır.

TÜBİTAK tarafından resmi olarak seçilen Uygulayıcı Kuruluşlar arasında yer alan Çanakkale Teknopark; StarBiGG, 1. Aşama faaliyetlerini yürüten BİGG Uygulayıcı Kuruluşlarından biri olarak, TÜBİTAK'ın BiGG çağrıları kapsamında iş fikri başvurularını toplamaktadır. Çanakkale Teknopark ve diğer iş birliği yapan kurumlarla birlikte, seçilen iş fikirlerinin doğrulanması ve iş planlarının belirlenmesi amacıyla ön kuluçka faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

STARBİGG programı kapsamında girişimcilere, iş fikirlerinin teknik ve ticari açıdan doğrulanması amacıyla mentorluk, potansiyel müşteri ve partnerlere erişim imkanı, yatırımcıya erişim ve iş planı hazırlama desteği sunulmaktadır. İş planlarının hazırlanması ve onaylanması sonrasında, girişimciler TÜBİTAK'ın 2. Aşama panellerine başvurabilecek ve hibe desteğinden faydalanarak şirket kurmaları sağlanacaktır.

Çanakkale Teknopark, bu süreçte girişimcilere sunduğu olanaklar ve STARBİGG programı kapsamında işbirliği yaptığı diğer kuruluşlarla birlikte, TÜBİTAK 1512 BİGG Programı'nın başarılı bir şekilde yürütülmesine katkıda bulunarak, girişimcilere önemli destekler sunmaktadır.

STARBİGG Programı ile ilgili detaylar ve başvuru için tıklayınız.