ÇOMÜ - Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

| Bu Duyuru 173 Kez Okundu
  • Paylaş:

Büyük özverilerle çalışan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız yüreklerindeki insan sevgisi ile böylesine meşakkatli bir mesleği zaman mefhumu tanımaksızın fedakârca yerine getirmektedirler.

Sağlıklı yaşam, her bireyin temel hakkıdır. Bu hakkın herkes tarafından eksiksiz kullanılabilmesi, sağlık hizmetlerinin kalitesi ve sağlık alanında ulaşılan düzey, günümüzde çağdaşlık göstergelerinden kabul edilmektedir. Son yıllarda devletimizin sağlık alanında yapmış olduğu yatırımlar sayesinde sağlık kuruluşlarının verimli ve etkin çalışması için, önemli mesafeler kat edilmiştir. Modern zamanın şartlarına uygun olarak dizayn edilmiş hastaneler, modern tıbbi cihazlar, nitelikli personel ve insan odaklı hizmet anlayışı ile sağlık hizmetleri en üst seviyeye çıkartılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; insan hayatını her şeyin üstünde tutan, zorluklara aldırmadan fedakârca vatandaşlarımıza kaliteli ve etkin hizmet sunan, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor en az kendileri kadar fedakâr aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini diliyorum.


Prof. Dr. Sedat Murat

Rektör