0

Çanakkale

Çanakkale'nin o eşsiz manzarasıyla eğitim alırken, hem öğrenmenin keyfini çıkarır hem de doğanın güzellikleriyle iç içe olursunuz.

Eğitimde ve bilimde hep birlikte daha ileri
18

YERLEŞKE

46

AKADEMİK B.

48

ARAŞTIRMA M.

358

PROGRAM

2.050

AKADEMİK P.

48.309

ÖĞRENCİ

Aday Öğrenci Bilgi Formu

Aday Öğrenci Bilgi Formu ile bizimle iletişime geçerek danışmanlarımızdan bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Öğrenci Memnuniyeti Sıralamasında 11. Sırada

TÜMA raporuna göre ÇOMÜ, “Devlet Üniversitelerinin Memnuniyet Alanlarına Göre Sıralaması” kategorisinde 126 üniversite arasında 11. sırada yer aldı.

Uluslararası Tanınırlığa Sahip Üniversite

Türkiye’de tüm birimleriyle birlikte uluslararası tanınırlığa sahip biçimde akredite olan ilk 16 yükseköğretim kurumu arasına giren ÇOMÜ, yükseköğretimde uluslararasılaşmaya önem veren, eğitim ve bilimde dünya standartlarını yakalamış öncü bir üniversitedir ve araştırma üniversitesi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Tarihin, Kültürün ve Doğanın Birleştiği Eşsiz Şehir

Ülkemizin, içinden deniz geçen iki şehrinden biri olan, Avustralya’dan Avrupa’ya dünyanın dört bir tarafının ilgi duyduğu tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile Çanakkale; öğrencilerimize ve personeline büyük şehirlerin imkânlarını ve küçük kentlerin avantajlarını bir arada sunan eşsiz bir şehirdir.

8000 m2 Kapalı Alana Sahip 13 Kütüphane

Bir milyondan fazla elektronik ve basılı yayından oluşan 1000 kişilik oturma alanı 17 km raf uzunluğuna sahip kütüphanelerimiz öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Yüzlerce Öğrenci Kulübü

Dağcılıktan yogaya 120 öğrenci topluluğuyla ortak ilgi alanlarına göre bir araya gelerek, sosyalleşme, yeni arkadaşlıklar edinme, kişisel gelişim ve topluma katkı sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz.

27.000 m2 Spor Tesisleri Alanı

Sağlıklı bir üniversite deneyimi için spor etkinliklerimizle dolu bir ortam sunuyoruz! Fitness alanlarından spor sahalarına, yüzme havuzlarından yoga derslerine kadar çeşitli seçeneklerle bedeninizi ve zihninizi aktif tutmanızı sağlıyoruz. Rekabetçi takımlarımızla turnuvalara katılabilir, stres atmanızı sağlayan yoga ve pilates derslerine katılabilirsiniz.

Kültür-Sanat Etkinlikleri

Üniversite hayatınızı renklendirmek ve kendinizi kültürel ve sanatsal deneyimlerle beslemek için zengin etkinlikler sunuyoruz. Tiyatro oyunları, sergiler, konserler, film gösterimleri ve edebiyat atölyeleri gibi çeşitli etkinliklerle kültür ve sanatın büyülü dünyasına adım atabilir, kendi yaratıcılığınızı keşfedebilir ve yeni düşünceler edinebilirsiniz.

Sosyal Etkinlikler

Üniversite hayatınızı unutulmaz kılmak ve sosyal bağlarınızı güçlendirmek için çeşitli sosyal etkinlikler sunuyoruz. Konserler, spor turnuvaları, tiyatro gösterileri ve daha fazlasıyla dolu bir programla sizleri eğlence ve yeni arkadaşlıklarla buluşturuyoruz. Aynı zamanda liderlik becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve sosyal sorumluluk projelerine katılabileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz.