HABER

Sürdürülebilir ve Akıllı “Aklım Fikrim Çanakkale” Konferansı Truva Müzesinde Gerçekleştirildi

Sürdürülebilir ve Akıllı “Aklım Fikrim Çanakkale” Konferansı Truva Müzesinde Gerçekleştirildi
20.09.2019

Haber-Fotoğraf: Ahmet Türker

Kale Grubu Bilişim Vakfı işbirliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü yürütücülüğünde, Çanakkale'nin yaşanabilirliğine ve sürdürülebilirliğine teknoloji aracılığı ile katkıda bulunarak rekabet gücünü yükseltebilmek amacıyla hayata geçirilen projenin üçüncü yılında düzenlenen “Sürdürülebilir ve Akıllı: Aklım Fikrim Çanakkale” Konferansı Truva Müzesinde gerçekleştirildi.

Konferansa, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay, Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Tarım Ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, yerli ve yabancı katılımcıların yanı sıra davetliler katıldı. 

Aklım Fikrim Çanakkale projesiyle, şehrimizi geleceğe hazırlamak, dünyadaki başarılı şehir hikayelerine Çanakkalemizi de eklemek için yola çıktık diyen Zeynep Bodur Okyay sözlerine şöyle devam etti:

“Geçen 3 yılda küçük veya büyük birçok faaliyeti hayata geçirdik. Projenin oluşumunda şehrimizin değerli yöneticileri ve paydaşlarının da verdikleri katkılar bizler için önemliydi. Hep birlikte yol haritasını ortaya koyarak başarılı ve akıllı şehirler için bilim dünyasıyla birlikte çalıştaylar, konferanslar ve sempozyumlar düzenledik. Bugün de Çanakkalemiz için model oluşturacak bu projeyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Daha yolumuz uzun. Şehrimizde yaşayan insanların beklentilerini karşılamak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay'ın konuşmasından sonra konferans, hediye takdiminin ardından sunumlarla devam etti.


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 1016 Kez Okundu