HABER

ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi 20 Sıra Birden Yükseldi

ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi 20 Sıra Birden Yükseldi
04.03.2019

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (UniAr)’ın 2018 yılında devlet üniversitelerinin fakülte ve yüksekokullarda görev yapan akademik personellerin yıl içinde yaptığı bilimsel projeler, yayınlar ve çalışmalarına aldığı atıflar dikkate alınarak hesaplanan, “Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması 2019” açıklandı.

Temel veri kaynağı Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği olan araştırmada, Akademik Performans Raporuna göre 30 Spor Bilimleri Fakültesi içerisinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenleri çalışmaları ile 11. sırada yer aldı.

UniAr tarafından 2018 yılında yapılan Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sıralamasında 31. sırada yer alırken 2019 yılında 11. sıraya yükselen Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç; yaptıkları bilimsel çalışmalarla hem ÇOMÜ’nün hem de fakültenin gelişimine katkı sağlayan öğretim üyelerine teşekkür ederek, Spor Bilimleri Fakültesi’nin gelecek yıllarda da yakaladığı bu başarı ivmesini sürdüreceğine inandığını belirtti.Fotoğraf Albümü


Bu Haber 502 Kez Okundu