HABER

Başıma Gelmez Deme: Öne Çık, Hayat Kurtar

Başıma Gelmez Deme: Öne Çık, Hayat Kurtar
17.10.2018

Haber: Eylem Tuna Çoban

Fotoğraf: Onur Çiftçi, Eylem Tuna Çoban

ÇOMÜ Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü İlk Nefes Topluluğu ve Genç Kızılay işbirliği ile Kök Hücre ve Kan Bağışı Bilgilendirme Semineri Troia Kültür Merkezinde gerçekleşti. 

Seminere;  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Sağlık Yüksekokulu Dekan Vekili Prof. Dr. Hürmüz Koç, Çanakkale Kızılay Şube Başkanı Mehmet Kaplan, Gençlik Danışma Birimi Koordinatörü Aysun Acer, akademik personel ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan seminerde Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Seda Sögüt yapılan etkinliğin amacının kök hücre ve kan bağışı ile ilgili herkesi bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak olduğunu belirterek kök hücre ve kan bağışı bekleyen hasta sayısının her geçen gün arttığının altını çizdi ve etkinliğin düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Genç Kızılay Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Muhammet Erat 150 yıldır Türkiye’de iyiliğin sembolü, haline gelmiş bir kurum olan Kızılay’da çeşitli görevlerde bulunduğunu, 5 yıl önce gençlerden gelen taleplerle Genç Kızılay Topluluğunu kurarak faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi. 

“Milletimizin Merhamet Eli Kızılay’dır”

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Kaplan ise yaptığı konuşmada yaşanmış deprem ve afet olaylarından hareketle Kızılay’ın yaptığı çalışmalarındaki teknik detayları anlatarak milletimizin merhamet elinin Kızılay olduğunun altını çizdi; “Hayat yardımlaşmadır” dedi. 

Açılış konuşmalarını ardından Kök Hücre Kazanım Uzmanı Ramazan Çiçek, Kan Kazanım Uzmanı Arzu Kırkpınar ve Acil Kan Aranıyor Ekibi Kurucu Üyesi Aybike Sarıçiçek yaptıkları konuşmalarda Kök Hücre, Kan Bağışının önemine değindiler ve hayattayken bir başkasına umut olmanın çok değerli olduğunun altını çizdiler. 

Seminer, konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi ile son buldu. 


Fotoğraf Albümü


Bu Haber 782 Kez Okundu