HABER

TFTF Başkanlığı’na Seçilen Cerrahoğlu, Rektör Acer’i Ziyaret Etti

16.08.2016
Bu İçeriği Paylaş

Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu (TFTF) Genel Başkanlığına seçilen BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)  Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret etti.

Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, ziyaret esnasında TFTF hakkında Prof. Dr. Yücel Acer’e bilgi verdi. Futbol taraftarlarının yapılanmaları konusunda akademik araştırmaları da bulunan Cerrahoğlu; "Futbol Taraftarlığı bir tutkudur, doğru kanalize edildiğinde büyük bir sosyal güç olan taraftarlık anlayışı, tesadüflere bırakılamaz" dedi.

Türkiye’de en çok horlanan ve hırpalanan toplum kesimlerinin başında Taraftarlar Gruplarının geldiğini belirten Yrd.Doç.Dr. Cerrahoğlu; “TFTF’nin Kurumsal bir yapılanma anlamında henüz üç yıllık bir geçmiş bulunuyor. Akademik ve bilimsel anlamda programlar geliştirip delegeden bu anlamda yetki aldık. ÇOMÜ’nün Futbol Taraftarları için bir eğitim kampüsü haline getirilmesi konusunda ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’den de tam destek aldık” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, TFTF olarak önümüzdeki günlerde kamuoyu oluşturarak AB, TÜBİTAK ve GMKA projeleri ile eğitim faaliyetlerine öncelik verileceğini belirtti.Bu Haber 709 Kez Okundu