HABER

20. Yıl Rektörlük Kupası Ödül Töreni Gerçekleştirildi (VİDEO)

21.12.2012
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı tarafından organize edilen Rektörlük Kupasının ödül töreni Troia Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

ÇOMÜ’nün 20. Kuruluş Yıldönümü anısına, akademik ve idari personel arasındaki kaynaşmayı ve dostluğu pekiştirmek amacıyla üç farklı kategoride düzenlenen Rektörlük Kupasının ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ödül töreninin açış konuşmasını Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Okutman Hasan Bozatay yaptı.

Konuşmasında, sporun tarih boyunca toplumla sağlıklı ilişkiler kurulmasına imkân veren bir araç olduğunu ifade eden Bozatay, turnuvada 49 takımdan 604 sporcunun mücadele ettiğini ve 66 müsabakanın oynandığını belirterek bu turnuvayla birlikte birimler arasındaki bağın güçlenmesini ve üniversiteye yönelik aidiyet duygusunun pekiştirilmesini hedefledikleri vurguladı.

Bozatay’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir bu tür yarışmalara katılmanın en az kazanmak kadar kıymetli olduğunu söyleyerek kazananlar kadar kaybedenlerin de onore edilmesinin organizasyona değer kattığını ifade etti. Prof. Dr. Özdemir, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların sonrasında koreografisini Serhat Çetin’in gerçekleştirdiği, Kütahya yöresine ait “Ferace Zeybeği”nin sergilenmesinin ardından turnuvadaki enstantanelerden oluşan görüntüler konuklar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Rektörlük Kupası ödül töreni, çeşitli kategorilerde başarı kazananlara ödüllerinin takdim edilmesi ve fuayede yapılan pilav ikramından sonra sona erdi.

Ödül Kategorileri ve Kazanan İsimler

Turnuvaya Teknik Destek Verenler

Yusuf Mete Elkıran, Güner Başaran, Okan Alkan, Remzi Şenol, Osman Er.

BESYO Öğrencilerinden Oluşan Hakem Grubu

İsmail Yavaşça, Tuna Göç, Batuhan Irmak, Erdi Çamlı, Orçun Kıyıcı, Burak Sirkeci, Salim Babacan, Uğur Karayılan, Kasın Yalçın, Salih Şener, Furkan Savmaz, Utku Can Ertürk, Ertaç  Can, Şilkay Bulut, Ali Alan, Günay Şen.

Centilmenlik Ödülü

Akademi Ligi Takım Kaptanı Niyazi Sezen, Personel Ligi Şoförler Takım Kaptanı Yılmaz Tez, Bölümler Ligi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Kaptanı Çağatay Uçar.

Akademi Ligi

1.Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi

2.Eğitim Fakültesi

3.Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Personel Ligi

1.Yapı İşleri

2.Güvenlik

3.Genel Sekreterlik

Bölümler Ligi

1.Temel İslam Bölümleri Bölümü

2.Matematik Bölümü

3.Su Ürünleri Mühendisliği BölümüBu Haber 383 Kez Okundu