HABER

Solunum-2011 Kongresi Prof. Dr. Arzu Mirici Başkanlığında Yapıldı

24.10.2011
Bu İçeriği Paylaş
Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD)’nin 34 yıllık kongresi SOLUNUM-2011, ÇÖMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Arzu Mirici Başkanlığında 15-19 Ekim tarihlerinde İzmir-Çeşme’de yapıldı.
 
Prof. Dr. Arzu Mirici, açılış konuşmasında; solunum alanındaki bilimsel gelişmeler yanında ve uzmanlık alanındaki sorunların da paydaşları ile birlikte tartışılacağını bildirdi.
 
Kongre “Akciğer Hastalıkları ve Kadın” konulu panel ile başladı. Yerli ve yabancı 260 konuşmacı ve 1500 ün üzerinde izleyicinin katıldığı kongrede 10 eğitici kurs, 27 panel, 4 karşıt görüş toplantısı, 5 yuvarlak masa  toplantısı, 3 interaktif olgu sunumu ve 6 uydu sempozyum gerçekleştirildi.
 
Solunum alanındaki temel hastalıkların ve yeni gelişmelerin değerlendirildiği oturumlar arasında “nanopartikül-nanoteknoloji” ilgi çeken oturumlar arasında idi.
 
Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği MYK üyesi ve Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlilik Kurulu (BOARD) yürütme kurulu üyesi olan Prof. Dr. Mirici, Eylül ayında Çanakkale’de geniş katılımlı bir sempozyum planladıklarını bildirdi.
 
Kongre gazetesine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.


Bu Haber 386 Kez Okundu