HABER

ÇOMÜ Akademik Personeline Büyük Destek

28.01.2016
Bu İçeriği Paylaş

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) akademik personelinin yurtdışında uluslararası kongre, konferans, sempozyum, panel vb. diğer bilimsel toplantılara katılımında verilen destek miktarlarında yaklaşık %30’luk bir artış sağlandı.

ÇOMÜ Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda, daha önce Birinci Grup Ülkeler için geçerli olan 3.100 TL.’lik destek miktarı 4.000 TL.’ye; İkinci Grup Ülkeler  için geçerli olan 2.450 TL.’lik destek miktarı ise 3.150 TL.’ye çıkarıldı.

Üçüncü Grup Ülkeler için 1.750 TL. olan destek miktarı 2.250 TL.’ye,   Dördüncü Grup Ülkeler için verilen 1.150 TL.’lik destek miktarı ise 1.500 TL’ye çıkarıldı.

Birinci Grup Ülkeler: Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Endonezya, Malezya, Filipinler, Papua Yeni Gine, Amerika Kıtası, Çin, Kuzey ve Güney Kore, Hindistan, Pakistan, Vietnam, Tayland, Nepal, Tayvan, Kamboçya, Mynmar ve yakın ülkeler

İkinci Grup Ülkeler: Rusya ve komşusu ülkeler (Ukrayna, Belarus, Litvanya, Estonya, Finlandiya, Moğolistan ve yakın ülkeler)

Üçüncü Grup Ülkeler: Afrika Kıtası, Balkan ülkeleri dışındaki Avrupa ülkeleri, Diğer Asya Ülkeleri (İran, Afganistan, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri ve yakın ülkeler)

Dördüncü Grup Ülkeler: Balkan Ülkeleri (Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Yunanistan), Lübnan, Ürdün, Mısır, Tunus, Libya, İsrail, Macaristan, Moldova, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Irak, Suriye, Güney Kıbrıs ve yakın ülkeler

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun akademik personelin bu desteği 2016 yılından itibaren kullanabileceğini belirterek, bu artışın yapılması ile üniversitemizde uluslararası bilimsel toplantılara katılım düzeyinin artırılmasının amaçlandığını söyledi. Prof. Dr. Uzun, üniversite senatosunun Ocak ayı içerisinde destek kriterlerini belirleyeceğini ve öğretim elemanlarının bu kriterlere göre müracaatlarını yapabileceklerini belirtti. 

 Bu Haber 620 Kez Okundu