DUYURU

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çanakkale Bisiklet Turu

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çanakkale Bisiklet Turu
15.03.2017 1013
Bu İçeriği Paylaş

Dünya medeniyetlerinin beşiği, tarihimizin önemli mücadelesine tanıklık eden Çanakkale toprakları, uluslararası yeni bir etkinliğe daha kucak açıyor.

25-26 Mart 2017 tarihlerinde sürülecek iki etaptan oluşan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı isim sponsorluğunda gerçekleşecek Çanakkale Bisiklet Turu, 23 Mart 2017 saat 11.00’da Troy Park AVM’de açılacak akreditasyon fuarı ile başlayacak olup, aynı gün 16.30’da resmi açılış töreni gerçekleştirilecektir.

Sponsorların ve destekçi kurum ve kuruluşlarının etkinlik ve tanıtım stantlarının da yer alacağı fuarda, katılımcılar 10.00-20.00 saatleri arasında akreditasyon işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Troia etabı önümüzdeki yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilecek “2018 Troia Yılı” etkinlikleri kapsamında önemli bir farkındalık oluşturacaktır. Troia Ören yerinde verilecek molada profesyonel rehberler katılımcılara Truva Ören Yeri ile ilgili bilgiler aktaracaklardır. Mola yerlerinde çeşitli etkinlikler ve sponsor ikramları ile sürecek olan tur, akşam üzeri saatlerinde başlangıç noktası olan Troy Park AVM’de sonlanacak.

Çanakkale Bisiklet Turunun birinci günü olan 25 Mart 2017 Cumartesi günü aynı zamanda Çanakkale genelinde katılacak orta ve lise okullarının katılımı ile saat 10.30’da “Okullarımızla Sürüyoruz” etabı başlayacaktır.

Çanakkale Bisiklet Turunun ikinci günü olan 26 Mart 2017 Pazar günü ise Gestaş’ın 08.00 ve 09:00 seferleri ile Eceabat’a geçecek olan bisikletliler, Eceabat iskele meydanında toplanacaklardır. Eceabat’tan saat 10.00’da başlayacak olan bisiklet sürüşü Kilitbahir’den geçerek Şehitler Abidesi’ne ulaşacaktır.

Katılımcıların Şehitlikleri ziyaretleri sonrası Behramlı Köyü yolu ile Kilitbahir’e gelinecektir. Kilitbahir Kalesi önünde katılım madalyası ve katılım belgeleri dağıtımı sonrası Çanakkale Bisiklet Turu sonlanacaktır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, bu etkinlikte ana sponsor olarak yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: www.canakkalebisikletturu.com Sorularınız için: 0 286 212 65 00