DUYURU

ÇOMÜ'den Aday Öğrencilere Tanıtım Programı

27.03.2015 1123
Bu İçeriği Paylaş

Lise ve dengi öğrencilere, üniversite ve meslek seçimi yapmadan önce Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve iş alanları hakkında bilgi vermek üzere ÇOMÜ Rektörlük Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından “ÇOMÜ Liselere Tanıtım Programı” düzenlenmektedir.

Bu programda, gençlerin ilgi duydukları alanlarda bölüm tanıtımlarına katılarak meslekler hakkında bilinçlenmelerini; üniversitenin sosyal ve kültürel yaşamını, gezerek, yerlerinde görerek, araştırarak daha yakından tanımalarını sağlamaktadır.

ÇOMÜ tanıtım çalışmaları sadece tanıtım günleriyle sınırlı tutulmamaktadır. Yıl boyunca ülkenin dört bir yanından gelen öğrencilere özel geziler düzenlenmektedir. Tanıtım programını Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü dışında fakülte dekanları, müdürleri,  bölüm başkanları, öğretim üyeleri, asistanlar ve sekreterler birlikte düzenlemektedir. Tüm ÇOMÜ mensupları, ÇOMÜ’yü en iyi şekilde tanıtmak için yıl boyunca tanıtım programlarına özverili çalışmaları ile destek vermektedirler. Yıl boyunca yürütülen “Lise Tanıtım Programı” dışında lise öğrencileri için hazırlanan tanıtıcı materyaller (ÇOMÜ Tanıtım Kataloğu, CD, Dergi vs), gerek internet ortamında gerekse yayın olarak hazırlanıp dağıtılmaktadır. Tüm bunlar dışında şehir içi ve şehir dışında üniversite tanıtım fuarları, kitap fuarları gibi etkinliklere de katılım sağlanmaktadır.

ÇOMÜ'yü tanımak isteyen herkes istedikleri bilgilere internet üzerinden http://www.comu.edu.tr adresinden ulaşabilmektedirler.

Üniversitemizi tanımak isteyen liselerin idarecilerinin, başvuru formunu doldurmaları ve basin@comu.edu.tr göndermeleri halinde kendileri ile hemen iletişime geçilecek ve gezi programı düzenlenecektir.

Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.